Pergola Sistemleri

Doğru fikir, doğru ekip, doğru proje

Pergola açılma kapanma özelliği ile güneş ya da yağmur tarzı dış etkenlerden korunma sağlayan, oturulan çeşitli alanlarda kullanılabilen ve oturulan alanın üstünü kapatmaya yarayan sistemlerdir. Pergola sistemlerinin yapım ve imal aşamasında çeşitli malzemeler kullanılabilir. Pergola sistemleri kullanılacakları bölgenin mevsim ve iklim koşullarına uygun, korozyon dağılımları hesaplanmış, kaldıracağı yüke oranla belirlenmiş malzemeler ile üretilir.

Pergola Sistemleri

Pergola sistemi ayrıca yapılacağı alanın model ve renk özelliklerine uygun olarak tasarlanmalıdır. Verandalarda, kahvaltı salonu, kafeterya, restoran ve lokanta gibi türlü mekanlarda, açık havada bulunan yaz ya da kış bahçelerinde, havuzlarda ve daha bir çok yerde bu sistemler tercih edilerek bahse konu alanın üstü isteğe göre açılıp kapatılabilir.

Bioclimatic Pergola

Son teknoloji her mekanda uygulanabilen yeni nesil projelerde kullanılan sistemin mevcut panellerin dairesel hareketini içeren tavan sistemidir. Bioclimatic pergola üzerinde bulunan panellerin uygun açılarda kendi ekseni etrafında dönme hareketi sayesinde çatı havalandırılırken gölgeleme özelliğini kaybetmez. Projenin yapılacağı bölgeye özel tasarımı sayesinde olabilecek yağmur ve kar yükü hesaplanarak sistemin sorunsuz çalışması sağlanır.

Projeniz için hazırız